Základní škola Prostějov

ul. E. Valenty 52

horizontal rule

Ve středu 3. 6. 2020 a ve čtvrtek 4. 6. 2020 bude uzavřen sportovní areál naší školy z důvodu pokládky povrchu atletické rovinky.

 

Škola
Dokumenty
Kalendář školy
Projekty
The English page
Die Deutsche Seite
Pусский язык
Klub přátel školy
Školní poradenské pracoviště
Hledáme

Naše škola je od září zapojena do mezinárodní spolupráce s partnerskými školami ve Francii, jedná se o žáky 6.A a 8.A. Zatímco 8.A začne projekt v následujících dnech, 6.A má velkou část za sebou. 
 
Po ránech i odpolednech se žáci scházeli a připravovali maily, fotografie, vyprávění o sobě, hráli interaktivní hry přes internet, zkrátka se poznávali, následně natočili video o své škole. 
 
Jak probíhalo seznamování, je shrnuto na videu na youtube: (video má asi 2 minuty, druhá část je vyloženě o dětech) - komplet v AJ, ale není potřeba rozumět... :)
 
https://www.youtube.com/watch?v=IL823MzY0uU&t=3s 
 
Jak natočili video o škole a jak to ve výsledku dopadlo, tak to je zde :)
PS toto video berte s rezervou, zejména úvod :) scénář si psali sami, texty taky (ve skupinách, měli si pomoci s chybami), sami si vybírali záběry, co ukážou, sami si to sestříhali a vytvořili video (samozřejmě pod odborným dohledem :D ) 
Video je už taky trochu zajímavější, takhle vidí naši školu a takhle zní, když jsou nervózní a mluví anglicky :D 
 
https://youtu.be/zCamsKF6EvU <https://youtu.be/zCamsKF6EvU
 
 
Myslím, že to dopadlo celkem dobře a na základě splnění několika podmínek se pokusíme žádat o výměnný pobyt - Erasmus plus...

Mgr. David Navrátil